1. Home
  2. ZEMİN SİSTEMLERİ
  3. Çimento Esaslı Zemin Kaplaması Nedir?

Çimento Esaslı Zemin Kaplaması Nedir?

ÇİMENTO ESASLI KAPLAMALAR

Çimento esaslı, özel granül dağılımında dolgu ve katkı malzemeleri ile zenginleştirilmiş, polimer katkılı, tozuma yapmayan tüm yapılarda son kat kaplama  veya zemin tesviye şapı olarak kullanılan malzemelerdir.

Eski ve yeni beton yüzeylere uygulanabilen bu ürünler basınç veaşınma mukavemetleri yüksek ürünlerdir.

Çimento esaslı kaplamalar temelde uygulama kalınlıkları ve servise alma süreleri ile birbirlerinden ayrılırlar. Uygulama sonrasında kazanılan yüzeyin aşınma mukavemeti bu ürünlerde dikkat edilen bir diğer önemli özelliktir. Günümüzde gerek renovasyon projelerinde gerekse parke uygulamalarından önce zemini düzeltmek amacı ile çokça kullanılmaktadırlar.

İnterfiks ürün gamında farklı ihtiyaçlar için tasarlanmış DURAFIX BETON, DURAFLOOR 110 SL, DURAFLOOR 1050 SCR, DURAFLOOR 1080 R-SCR bulunmaktadır.

DURAFIX BETON

Çimento Esaslı, Yüksek Mukavemetli, İnce Zemin Betonu

Yeni ve eski beton üzerine uygulanan, çimento esaslı, sert agrega ve çeşitli kimyasalların karışımından oluşan, yüksek mukavemetli, aşınmaya dayanıklı ince bir zemin kaplamasıdır.Fabrikalar, endüstriyel yapılar, güç santralleri, askeri ve ticari hangarlar, garajlar, alışveriş merkezlerinde kullanılabilen 2,5 cm³/50cm² aşınma mukavemeti ile öne çıkan bir zemin kaplamasıdır.8-15 mm uygulama kalınlığına sahiptir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

DURAFLOOR 110 SL

Çimento Esaslı, Tek bileşenli, Kendiliğinden Yayılan Tesviye Şapı

Yeni ve eski beton üzerine uygulanan, çimento esaslı, sert agrega ve çeşitli kimyasalların karışımından oluşan, yüksek mukavemetli, aşınmaya dayanıklı ince zemin kaplamasıdır.Fabrikalar, endüstriyel yapılar, güç santralleri, askeri ve ticari hangarlar, garajlar, alışveriş merkezlerinde kullanılabilen bir zemin kaplamasıdır.1-10 mm  uygulama kalınlığı ile her türlü zeminde kaplama altı olarak kullanılabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

DURAFLOOR 1050 SCR

Çimento Esaslı, Erken Yüksek Mukavemetli, Hızlı Priz Alan Zemin Şapı

İç ve dış mekanlarda 10-50 mm aralığında uygulanabilen kuru zemin şapıdır. Erken yüksek mukavemet kazanan ürün tüm kaplama uygulamalarından önce düzgün ve çatlaksız bir yüzey elde etmek amacı ile her türlü ticari, endüstriyel ve konut projelerinde kullanılabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

DURAFLOOR 1080 R-SCR

Çimento Esaslı, Erken Yüksek Mukavemetli, Hızlı Priz Alan Zemin Şapı

İç ve dış mekanlarda 10-80 mm aralığında uygulanabilen kuru zemin şapıdır. Erken yüksek mukavemet kazanan ürün tüm kaplama uygulamalarından önce düzgün ve çatlaksız bir yüzey elde etmek amacı ile her türlü ticari, endüstriyel ve konut projelerinde kullanılabilir

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İlgili Bilgiler: