1. Home
  2. ZEMİN SİSTEMLERİ
  3. Epoksi Esaslı Kaplamalar Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Epoksi Esaslı Kaplamalar Nedir? Nerelerde Kullanılır?

EPOKSİ ESASLI KAPLAMALAR

Beton zeminlerin dekoratif bir görünüm verilmesi amacıyla kullanılan bir ürün grubudur. Bu özelliklerinden dolayı, çok geniş bir alanda; sağlam, dekoratif, sıhhi kimyasal ve fiziksel dayanımları çok yüksek, hem uygulama ve hem de sonraki kullanım ömrü içinde insan sağlığına zararsız zeminlerin imalatında her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır. Yapı sektörünün her geçen gün daha bilimsel ve teknolojik metotlara yönelmek ihtiyacı, uzmanlaşmış bilimsel ve teknik kadrolarla üretilen ve uygulanan ürünlerin daha da yaygınlaşarak kendilerine zemin hazırlaması şansını ve zorunluluğunu dayatmaktadır. Bu çerçevede epoksi ürün grubu gelecekte çok daha fazla tanınacak, kullanılacak ve sevilecek “modern” yapı malzemelerinin başında gelmektedir. Uygulama kalınlığına göre iki veya üç bileşenli olarak duygulanabilen zemin kaplama malzemeleridir.

Epoksi esaslı kaplamalar çok geniş bir uygulama alanına sahiptir. Gıda üretim tesisleri, endüstriyel üretim tesisleri, havaalanları, alışveriş merkezleri, hastaneler, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri, tekstil fabrikaları, ilaç fabrikaları, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları, kontrol odaları, soyunma odaları, otoparklar, kimyasal depolama alanları, montaj alanları, oto galeri, gösteri alanları, okullar, boyahane ve bakım üniteleri, otoparklar, lokantalar, paketleme hatları, laboratuvarlar, steril odalar, sınıflar, kafeteryalar, mekanik odalar, dinlenme odaları, hasta odaları, amelyathaneler, stadyumlar, medya merkezleri, müzeler, servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır.

DURACOAT EPO

Epoksi Esaslı, İki Bileşenli İnce Yüzey Kaplaması 

DURACOAT EPO, iki bileşenli, epoksi esaslı, uygulandığı yüzeyde kimyasallara karşı dayanımı arttıran, ince yüzey kaplamasıdır. İç ve dış mekanlarda kullanılan DURACOAT EPO geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

DURACOAT EPO SL

Epoksi Esaslı, Üç Bileşenli, Kendiliğinden Yerleşen Yüzey Kaplaması

DURACOAT EPO SL, üç bileşenli, epoksi esaslı, derzsiz, kimyasallara dayanıklı, kendi yerleşen ve yüzeyi düzelten, yüksek mekanik aşınma  ve kimyasal mukavemet sağlayan zemin kaplamasıdır. İç mekanlarda kullanılan DURACOAT EPO SL geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

DURAPOX EPO WB

Epoksi Esaslı, İki Bileşenli, Şeffaf Yüzey Koruyucu

DURAPOX EPO WB, epoksi esaslı, şeffaf yüzey koruyucu malzemedir. Uygulandığı yüzeyin aşınma mukavemetini arttırır. Parlak bir yüzey oluşmasını sağlar. Penetrasyonu engelleyerek, yüzeyin temizliğini kolaylaştırır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İlgili Bilgiler: