HYFIX Nedir?

HYFIX

Nedir?

HYFIX, çimento hidratasyonu sırasında ortaya çıkan doğal kimyasallar ve su ile reaksiyona girerek oluşturduğu nanometre boyutundaki suda erimeyen mineraller sayesinde su yalıtımı sağlayan kimyasal su yalıtım ürünüdür.

Kullanım alanları nelerdir?

HYFIX, eski ve yeni betonarme yapıların toprak altı ve subasman üstü bölümlerinde, çimento esaslı uygulamaların pozitif veya negatif yönlerinde kullanılabilen kimyasal su yalıtım ürünüdür.

Avantajları nelerdir?

HYFIX, kolay ve hızlı uygulanır. Daha az işçilikle daha efektif çözüm sağlar. HYFIX ekonomiktir. Beton dökülebilen her türlü hava şartında uygulanabilir. Pozitif yönden olduğu kadar negatif yönden de aynı derecede etkilidir. HYFIX; eksizdir, yırtılmaz, kırılmaz, bozulmaz. Uygulama öncesinde astar, uygulama sonrasında koruma katmanı gerektirmez. Reaktiftir, zamanla meydana gelebilecek çatlakları (0,5mm’ye kadar) tamir eder. İnorganik yapıda olduğundan basınç mukavemetini düşürmez.

Uygulama prosedürleri nelerdir?

HYFIX, temellerde kuru toz serpme veya katkılı sistemle, soğuk derzlerde şerbet sistemle, çift yüz perdelerde sürme sistemle, tek yüz perdelerde ise transmiksere katkı sistemiyle kullanılır.

Serpme sistemde sarfiyatı ne kadardır?

HYFIX, serpme sistemde 3 kg/m² sarfiyatla uygulanır.

Sürme sistemde sarfiyatı ne kadardır?

HYFIX, sürme sistemde iki katta toplam 2 kg/m² sarfiyatla uygulanır.

Şerbet sistemde sarfiyatı ne kadardır?

HYFIX, şerbet sistemde 3 kg/m² sarfiyatla uygulanır.

İlgili Bilgiler: